Hopp til innhold
Hovedmeny
Hovedmeny
flytt til sidefeltet
skjul
Navigasjon
Forside
Tilfeldig side
Hjelp
Siste endringer
Prosjekt
Prosjektportal
Hvordan bidra?
Tinget
Torget
Konkurranser
Wikipedia
Kontakt Wikipedia
Doner
Wikimedia Norge
Søk
Søk
Opprett konto
Logg inn
Personlig
Opprett konto
Logg inn
Sider for utloggede bidragsytere
lær mer
Bidrag
Brukerdiskusjon
Mal
:
OL-vinnere på 4 × 200 meter frisvømming stafett, menn
21 språk
Svenska
العربية
বাংলা
Bosanski
Čeština
Deutsch
English
فارسی
Français
한국어
Italiano
Magyar
Nederlands
日本語
Polski
Português
Русский
Српски / srpski
Suomi
Türkçe
中文
Rediger lenker
Mal
Diskusjon
norsk bokmål
Les
Rediger kilde
Vis historikk
Verktøy
Verktøy
flytt til sidefeltet
skjul
Handlinger
Les
Rediger kilde
Vis historikk
Generelt
Lenker hit
Relaterte endringer
Spesialsider
Permanent lenke
Sideinformasjon
Hent forkortet URL
Last ned QR-kode
Wikidata-element
Skriv ut / eksporter
Last ned som PDF
Utskriftsvennlig versjon
Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
(Omdirigert fra «
Mal:OL-vinnere på 4 x 200 meter frisvømming stafett, herrer
»)
v
d
r
OL-vinnere på 4 × 200 meter frisvømming stafett, menn
1908
: GBR
(
Derbyshire
,
Radimilovic
,
Foster
,
Taylor
)
1912
: AUS
(
Healy
,
Champion
,
Boardman
,
Hardwick
)
1920
: USA
(
McGillivray
,
Kealoha
,
Ross
,
Kahanamoku
)
1924
: USA
(
Weissmuller
,
O'Connor
,
Glancy
,
Breyer
)
1928
: USA
(
Weissmuller
,
Clapp
,
Laufer
,
Kojac
)
1932
: JPN
(
Yusa
,
Miyazaki
,
Yokoyama
,
Toyoda
)
1936
: JPN
(
Yusa
,
Sugiura
,
Arai
,
Taguchi
)
1948
: USA
(
Ris
,
McLane
,
Wolf
,
Smith
)
1952
: USA
(
Moore
,
Woolsey
,
Konno
,
McLane
)
1956
: AUS
(
O'Halloran
,
Devitt
,
Rose
,
Henricks
)
1960
: USA
(
Harrison
,
Blick
,
Troy
,
Farrell
)
1964
: USA
(
Schollander
,
Clark
,
Saari
,
Ilman
)
1968
: USA
(
Schollander
,
Spitz
,
Nelson
,
Rerych
)
1972
: USA
(
Spitz
,
Kinsella
,
Tyler
,
Genter
)
1976
: USA
(
Bruner
,
Furniss
,
Naber
,
Montgomery
)
1980
: SSR
(
Kopljakov
,
Salnikov
,
Stukolkin
,
Krylov
)
1984
: USA
(
Heath
,
Larson
,
Float
,
Hayes
)
1988
: USA
(
Dalbey
,
Cetlinski
,
Gjertsen
,
Biondi
)
1992
: SUS
Samveldet av nasjoner
(
Lepikov
,
Pysjnenko
,
Tajanovitsj
,
Sadovyj
)
1996
: USA
(
Davis
,
Hudepohl
,
Schumacher
,
Berube
)
2000
: AUS
(
Thorpe
,
Klim
,
Pearson
,
Kirby
)
2004
: USA
(
Phelps
,
Lochte
,
Vanderkaay
,
Keller
)
2008
: USA
Phelps
,
Lochte
,
Berens
,
Vanderkaay
)
2012
: USA
(
Lochte
,
Dwyer
,
Berens
,
Phelps
)
2016
:
USA
(
Dwyer
,
Haas
,
Lochte
,
Phelps
,
Clark Smith
*,
Jack Conger
*,
Gunnar Bentz
*)
2020
:
Storbritannia
(
Dean
,
Guy
,
Richards
,
Scott
,
Jarvis
)
Navboks vedlikehold
Sjekk alle transkluderinger
Kategori
:
Maler for vinnere under OL (svømming)
Skjult kategori:
Navboxes using background colours
Slå av/på begrenset bredde på innholdet